Gasdetectie & meetapparatuur

materiaalbemonstering

Voordat men kan beginnen met het opzetten van een werkplan en kan overgaan tot het saneren van een locatie, moeten er eerst materiaal-, lucht- of grondmonsters genomen worden van het te behandelen object.
Dit  zodat men kan vaststellen of men bijvoorbeeld met asbest te maken heeft of brandbare of giftige  gassen aanwezig zijn en of er voldoende zuurstof aanwezig is.
AST heeft meetapparatuur en gereedschappen om vast te stellen welke stoffen of gassen mogelijk aanwezig zijn en in welke concentraties. 

gasdetectie

AST levert speciale meetinstrumenten om (contimu)  te beoordelen in welke mate de mens bloot staat aan gevaarlijke stoffen in de omgevingslucht of aan een explosief mengsels van gassen of dampen in de atmosfeer. Deze meetinstrumenten worden in de volgende toepassingsgebieden ingedeeld:

• brandbare gassen
• zuurstof
• giftige gassen

bodemvochtmeters

De bodemvochtigheid is van belang bij asbestsanering.  Vastgesteld is dat  er bij 10% bodemvocht  geen vezels vrij komen bij o.a. graafwerk. Daarom moet de bodemvochtigheid regelmatig gecontroleerd worden.
AST levert diverse bodemvochtmeters  waarbij de TDR 100 de meest toegepaste is.